Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pracujúce matky musia mať pracovný čas v súlade s rodinou. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 

 

skôr je zábavné, že vždy reaguješ na moje blogy. Bez ohľadu na pointu a vec. Len preto, aby si ma "dal dole". Buď už aspoň chlap a zverejni svoju identitu.
 

 

.. podstatne je, ze ma pravdu s tymi clankami (tyka sa to asi vsetkych politickych nominantov) .. keby ma niekto zaujem realne riesit veci, bloguje stale, navrhuje zmeny, aktivne hlada riesenia. toto je len cisty marketing, nic viac .. a identita naco ? nedokazete mu zareagovat ci je to pravda alebo nie s tymi clankami ?
 

 

až na to, že ja blogy píšem stále. Prvý som dokonca písal ešte v roku 2000 na Intervale.cz (to boli PC blogy), neskôr od roku 2010 píšem pravidelne (s menšími odmlkami), či už tu alebo na eTrende.
 

 

tak potom som nic nepovedal :)
 

 

ano, pises "stale" ...
2009 - 6 clankov
2010 - 1 clanok
2011:
do vyhlasenia volieb v septembri: za 9 mesiacov 1 (slovom jeden) clanok
od vyhlasenia volieb za 3 mesiace 5 clankov, z toho 3 za posledny mesiac po ohlaseni kandidatok

otazka: za tych 9 mesiacov 2011 si nepocitoval ziadnu potrebu riesit problemy ludi ?
 

 

píšem aj na eTrende, tak si skompletizuj štatistiku o PLUS:

+ 2011 +8
+ 2010 +3
+ 2009 +1

PLUS - píšem aj do lokálnych printových vecí a pod. www.a-n.sk
PLUS som písal aj na euractiv.sk

Vedľa Ajrton, Vedľa, Vedľa, Vedľa. Si úsmevný provokatér :-)
 

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 

 

Jasné, veď Ty si jeden z tých čo na tomto nechutnom biznise zrejme profituje, takže pre Teba budem stále trápny. Ale garantujem Ti, že urobím všetko preto, aby sa K.O. nevykonávané PZ zrušilo. Radšej píš k veci a k pointe o tomto blogu, pretože argumentácia odveci je úplne smiešna.
 

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 

 

Ty odvádzaš pozornosť a urážaš ma. Ale som k Tebe natoľko ústretový, že Ťa ani nenahlasujem za osobné útoky. V blogu, ktorý nasledoval po K.O. som vysvetlil jasne postoj a kroky, ktoré sa mi neoplatí realizovať a ktoré sa mi oplatí realizovať. Na svojom právnom názore trvám.

Reaguješ na každý blog s tým istým, napriek tomu, že sú vecne úplne o niečom inom. To nie je argumentácia ale úsmevná provokácia. Buď vecný a argumentuj vecne. To je všetko, čo od Teba chcem.
 
Hodnoť

 

možno ani tak nie je problém v zamestnávateľoch, ale v zas a opäť v štáte.
Štátne škôlky sú výsostne otvorené do 16.00, prípadne do 16.30. Vo väčších mestách je nemysliteľné pracovať do 15.30, či 16.00 pravidelne, aby ste nikoho v robote nenaštvali. Takže väčšina rodičov volí možnosti - súkromná škôlka, ale ostane niekto z nich doma na rodičovskej, pokiaľ sa len dá. Biznis štátnych škôlok teda preberajú súkromné a tie stoja od 350,-€ mesačne; pričom štátne okolo 30,- ak mám správne info.
Myslím si, že štát by sa mal na túto službu pozrieť tak, že pre koho ju robí: Robí ju pre rodičov, aby mohli ísť do práce aj na poobednú, alebo ju robí len pre armádu učiteliek? Systém štátnych škôlok je skostnatený a priamo nahráva svojej konkurencii, vo väčších mestách je nedostatok škôlok a súkromné sú veľmi drahé a na materských dovolenkách nám kysnú mamičky, ktoré sa potrebujú zapojiť do pracovného procesu, pretože jednoducho zmeškajú vlak.
Netvrdím ale, že musia deti dívať na celý deň, ale len na tých osem hodín poobednej zmeny - to by chcelo al viac flexibility od školstva a štátu
 

s väčšou flexibilitou

štátnych škôlok súhlasím, avšak aj táto flexibilita otvára množstvo, nazvime to aj "bio-rytmových" otázok.
 

 

Ma vzdy pobavi, ked sa riesi problem skolok....to, ze ked pride dieta do prvej triedy a ma kratsiu druzinu a viac prazdnin ako v skolke, kazdy muz - a zena zamestnavatel - prechadza taktnym mlcanim, pripadne viac menej pravdivym tvrdenim, ze "dieta je uz nad sest rokov", pricom je uplne light mat skolkara proti prvakovi ci druhakovi. Ale co to riesim, ako je vyssie napisane, toto zaujima "politikov" len pred volbami...a skutek utek...
 

 

Ohľadom školo-povinných detí výborný postreh. Mňa to zaujíma, preto lebo som prišiel s touto vecou do kontaktu a nezdalo a nezdá sa mi to normálne, keď mnohí zamestnávatelia nevedia/ignorujú takú základnú vec ako je podpora rodiny. BTW: Nie som politik, ale občan a keď niečo sľúbim, tak to splním (tí čo ma poznajú viacej, Vám to môžu potvrdiť).
 

 

Podľa teba, by mali deti chodiť do škôlky na zmeny, ako ich pracujúce matky? Úžasný nápad!!! Tento problém je výlučne v zamestnávateľoch. Jednoducho to funguje tak, že zamestnávateľ určí žene-matke pevný pracovný čas, bez možnosti variability a buď to zoberie alebo nie. Je to len o ľudskom prístupe k svojim zamestnancom !
 
Hodnoť

pán Huran

nevyjadrili ste svoj názor na skrátený prispevok pre matky. Nie je mojím záujmom aby sa o dieťa starali cudzí ľudia v miere viac ako je nevyhnutné.
 
Hodnoť

 

pardón nie príspevok ale prácu na polovičný úväzok, prípadne prácu na doma. Ako chcete ošetriť tento aspekt
 

dobrý postreh

Ak by sa jednalo o pomerný/čiastočný pracovný úväzok, tak by bolo miera preferovania bola vyriešená tiež pomerným spôsobom.
Teleworking/homeworking je špecifický spôsob práce, ktorý nie je zadefinovaný časovým vymedzením. Priamo v zákonníku práce je zakotvené (§ 52 ods 4), že "Pracovné podmienky zamestnanca pri domáckej práci a telepráci nesmú znevýhodňovať zamestnanca v porovnaní s porovnateľným zamestnancom na pracovisku zamestnávateľa." - t.z., že toto ustanovenie by muselo byť tiež upravené, nakoľko som toho názoru, že práca na doma by nemohla byť (z objektívnych dôvodov) riešená tým istým preferovaním ako som navrhol
 

 

Pán Huran, nepriamo tak naznačujete, že bez ohľadu na názory a priority ostatných straníckych kolegov pretlačíte do parlamentu zákon, ktorý zaväzoval firmám, inštitúciám a združeniam poskytovať aj prácu vo forme teleworkingu/homeworkingu. Uvedomujete si prosím, že to by sa musela zmeniť firemná kultúra a spôsob manažovania v 99% firmách na Slovensku?
neviem konkrétne aké preferovanie máte na mysli, ale ak si má firma vybrať medzi mamkou po materskej alebo človekom bez záväzkov, prípadne medzi mužom a ženou, tak je jasné, že si vyberie toho, v koho predpoklade je minimálne obmedzenie možnosti pracovať - vytvárať firme zisk. Bohužiaľ, firmy si za svoje peniaze zamestnávajú koho chcú, ako chcú a kedy chcú, pretože pri 20% nezamestnanosti si ako poskytovatelia mzdy môžu robiť so zamestnancami čo len chcú.
Môžem vedieť aspoň stručné okruhy Vášho volebného programu?
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie


 1. Pavel Sibyla: Hrozná pravda o zadržaní Haščáka a väzbe Jankovskej 136
 2. Rudolf Pado: Kde sa túla zdravotnícky odpad z celoplošného testovania na Covid-19? 62
 3. Matúš Suby: Keď na Vás developer Lorinčík Háje podá trestné oznámenie resp. o 3 "faktoch" 48
 4. Martin Ondráš: Mičovskému kolabuje rezort, minister mlčí..... 34
 5. Denis Kinski: Andrej Hryc: Zaujímavá osobnosť, všestranný herec ... 30
 6. Július Kovács: Jaroslav Haščák prvý žralok v sietiach justície asi jeden z objednavateľov vraždy Kuciaka 25
 7. INEKO: Ako vyriešiť kolóny na preťažených cestách 24
 8. Maroš Chmúrny: Škandál u sv. Michala, kus dobrej roboty a nová funkcia 23
 9. Věra Tepličková: Keď ku svojej hodnote potrebuješ krúžky 21
 10. Miroslav Galovič: Rátanie kamalások. Tentoraz do dvoch (s exkurziou do školopovinnej minulosti). 21

Rebríčky článkov


 1. Július Kovács: Jaroslav Haščák prvý žralok v sietiach justície asi jeden z objednavateľov vraždy Kuciaka
 2. Marian Vojtko: Odstrániť riziko - a úplne...
 3. Peter Biščo: Pani Iveta Radičová hľadá politickú kultúru terajšej vlády.
 4. Ján Škerko: O výhre, peniazoch a sexe
 5. Jozef Kovalík: Sám
 6. Jan Vaněra: SLOVENSKO-MAĎARSKÉ POHRANIČIE V OKOLÍ RIEKY IPEĽ - 7.11.2020
 7. Miriam Studeničová: Životná potreba svätenia sviatočného dňa!
 8. Peter Ďuroška: Nadácia SPP podporila projekt zrakovo postihnutých športovcov
 9. Michal Kováč: Ako sa IBM zo straty vrátila späť k ziskom
 10. Ivan Čarnogurský: KEĎ SA VLÁDNUTIE STÁVA OBSAHOVO NEPODSTATNÉ


Už ste čítali?